Відділ кардіопульмонології
+380573739017
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Вперше в структурі Національного інституту терапії НАМН України відділ пульмонології був організований в 1986 році.
В. о. керівника відділу кардіопульмонології – доктор медичних наук Ісаєва Ганна Сергіївна
У 2012 р. у зв’язку із розширенням наукових напрямків досліджень назву відділу було змінено на відділ кардіопульмонології. Співробітники відділу виконують наукову роботу в рамках НДР відділу, проводять консультаційну роботу серед поліклінічних та стаціонарних хворих, виїзні консультації до районів Харківської області. Особливу увагу у відділі кардіопульмонології приділено міжнародній діяльності: завідувач відділу та співробітники є дійсними членами Європейського респіраторного товариства, Українського товариства кардіологів.
Завдання та функції відділу кардіопульмонології
- Розробка протоколів та методичних рекомендацій щодо сучасних підходів до діагностики та лікування коморбідної кардіопульмональної патології, згідно Європейських стандартів, та впровадження їх у клінічну практику.
- Обстеження хворих за сучасними міжнародними стандартами із поєднаною кардіопульмональною патологією – мешканців Північно-східного регіону.
- Проведення комплексної оцінки ризику виникнення та ускладнень хронічних неінфекційних респіраторних захворювань.
- Експертна оцінка стану гемодинаміки хворих на хронічну тромбоемболічну легеневу гіпертензію, серцеву недостатність, хронічні бронхообструктивні захворювання тощо шляхом застосування сучасних ехкардіографічних методик та оригінальних протоколів, розроблених у відділі, що враховують наявність коморбідної патології.
Розбір клінічного випадку.
- Діагностика синдрому нічного апное-гіпопное, розробка терапевтичних заходів.
- Діагностика показників гомеостазу, порушень серцевого ритму та коливань артеріального тиску у пацієнтів з поєднаною кардіо-пульмональною патологією.
- Лікування хворих згідно з сучасними рекомендаціями Європейського товариства кардіологів та Європейського респіраторного товариства та Національними Наказами.
- Розробка нових методів пульмональної реабілітації хворих на коморбідні стани
- Проведення консультаційної та лікувальної та санітарно-просвітницької роботи у районах Харківської області.
- Патентування нових методів профілактики, діагностики, лікування та прогнозування перебігу основних неінфекційних респіраторних захворюваннь;
- Популяризація наукових знань серед населення шляхом публікацій науково-популярних статей у пресі, виступів на телебаченні, проведення санітарно-просвітницької роботи серед населення та медичних працівників у формі інформаційних листів, лекцій для лікарів, науково-практичних конференцій; симпозіумів
Основні наукові напрямки діяльності відділу кардіопульмонології
- Вивчення особливостей патогенезу, клінічних проявів та розробка методів діагностики і лікування коморбідної кардіопульмональної патології;
- дослідження патогенетичних механізмів та пошук нових ефективних алгоритмів діагностики та лікування бронхіальної астми, ХОЗЛ, легеневої гіпертензії, синдрому апное/гіпопное сну.
У роботі відділу використовуються сучасні лабораторні та інструментальні методи діагностики:
спірографія
допплер-ехокардіографія
пульсоксиметрія діагностична система виявлення синдрому обструктивного апное сну
Холтерівське моніторування ЕКГ та добове моніторування артеріального тиску.
методи молекулярно-генетичного та імуноферментного аналізу
Проведення Холтерівського моні-торування хворому.
За результатами наукових досліджень, що проведені у відділі кардіопульмонології, опубліковано більш, ніж 400 наукових праць, серед них 5 монографій,7 методичних рекомендацій, отримано 13 авторських свідоцтв і патентів України. Клінічною базою відділу є відділення ішемічної хвороби серця на 60 ліжок.
Співробітники відділу: